Eat them all.

29. května 2013 v 23:11 |  Diary
Zamačkávám si oči, nebo možná slzy, a sleduju, jak se černá prázdnota pomalu rozpadá a odkrývá zlatou oblohu s barevnými hvězdami - a já se usmívám, i přes to, že mi tečou slzy z očí. Připomíná mi to dětství. Často jsem si zamačkávala oči, když jsem nemohla spát. Na chvilku se mi vrací ten pocit, že je všechno v pořádku. Že všechno bude v pořádku. Pocit naivního dítěte, který neví, co ho čeká. Vzpomínám si, jak jsem seděla vedle babičky a ta mi na čtverečkovaný papír kreslila malinký fialky. Je to drobnost, jen střípek dnu, kterej se zaryje do paměti. Promítá se mi to v hlavě, jako hromada fotografií. Chybí mi. Nechci přijít ještě o otce. Po tolika letech ho zase začínám mít ráda. Nikdy jsem si neuvědomila, jak si byli podobní. Tolik mi ji připomíná.. Nikdy jsem si neuvědomila, jak moc jsem mu podobná já. Mrzí mě, že jsem se vždycky zajímala jen o to, jakej je, místo toho, proč takovej je. A teď ani nevím, kolik času nám zbývá. Měsíce, roky, deset let, dvacet.. Vypadávají mu vlasy. Každej den na něj koukám, je to horší, chce se mi z toho brečet, ještě nedávno vypadal tak v pohodě, měl hustý černý vlasy. Má najednou smutný oči. Nevím, jestli je tak vidím jen já, nebo i ostatní. Už několik měsíců nejedl normální jídlo. Má jen hadičky. Nesedí s náma u stolu. Naschvál odejde, když jíme oběd nebo večeři. Včera byl na poslední velký chemoterapii před operací. Neví, co ho čeká. Neví, že 95% lidí s tímhle druhem rakoviny nepřežije dalších 5 let. Pořád doufám, že to není pravda.
Dřív kreslil. Přenášel na papír svoje pocity ve špatných časech. Ukazoval mi svoje kresby, jednu mi dal, pověsím si ji do pokoje.
Chtěla bych věřit tomu, že všechno bude v pohodě. Ale já to už neumím. Nevím, co bude. Jen vím, že už nikdy nebudeme jako dřív.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 ... ... | 10. června 2013 v 15:22 | Reagovat

:O krásně napsaný, ale dost smutný.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama